Darčeky z lásky

Vianočné sviatky si spájame s očakávaním zázrakov a s niečím krásnym, veselým a čarovným. Keď si zavrieme oči, cítime vôňu škorice, všade pokoj a lásku. Detičky ich prežívajú oveľa intenzívnejšie, no a my im v tento najkrajší sviatok v roku chceme dopriať ten najkrajší darček. Spolu aj s darčekom darujeme aj pocity.  Lásku, radosť, prekvapenie či nadšenie. Vybrať ten správny darček pre dieťatko je veľmi náročné.  

Veselý pastelkovníček, omaľovánka a pastelky sú skvelý tip na darček pre všetky detičky, aj tie staršie.

Patria k umeleckým pomôckam a pomôžu detičkám potriediť všetky rozhádzané pastelky. Tvorivá a umelecká hra, ako je kreslenie, nielen vytvára a rozvíja jemnú motoriku, ale aj pomáha pri zdokonaľovaní koordinácie zraku, pohybov rúk a prispieva k lepšiemu rozvoju mozgovej činnosti. Je to tá najkrajšia a najjednoduchšia hra, činnosť, ktorú môže robiť celá rodina spoločne. Pozitívne ovplyvňuje rozvoj reči a pomáha predlžovať tzv. attention span, čiže dobu, počas ktorej sa dieťa dokáže sústredene venovať jednej aktivite. Je to edukačná pomôcka, učí ich farby a ich názvy v akomkoľvek jazyku. Na stojaniky sa dá hĺbkovo vygravírovať násobilka, básnička, venovanie, odkaz alebo motto. Dokonca aj jednoduché slovo, Ľúbime Ťa.  S menom dieťatka sa stane veľmi osobným darčekom. Pre súrodencov, môže byť aj jeden s dvoma menami, vtedy ho nazývam súrodenecký. Má ich tajne spojiť, aby začali oveľa častejšie spolu kresliť a tvoriť.

Darovanie a prijatie daru dokáže byť veľmi silným vyjadrením lásky a tento pocit dokáže pripomínať celé roky. Najvýznamnejšie darčeky sa stávajú symbolom lásky a tie, ktoré naozaj komunikujú lásku, sú súčasťou jazyka lásky. No jazyk lásky je účinný len vtedy, ak má dieťa pocit, že rodičia pri výbere daru na dieťa skutočne mysleli.

Pred kúpou darčeka je dobré položiť si tieto základné otázky :

Aké posolstvo tento darček komunikuje dieťaťu?

Čo sa pri hraní s týmto darčekom naučí?

Bude celkový účinok pozitívny?

Ako dlho darček, pomôcka, hračka vydrží?

Bude moje dieťatko zaujímať len krátko, alebo sa k nej bude opakovane vracať?

 Nie každý darček alebo hračka musí mať vzdelávaciu funkciu, no všetky hračky by mali slúžiť na nejaký pozitívny cieľ v živote vašich detí. Keď si prečítate tieto otázky, tak vám veľmi pomôžu pri výbere toho správneho darčeka.

Myslím, že budete so mnou súhlasiť, keď poviem, že masívny pastelkovníček Happy Mums, komunikuje krásne posolstvo lásky, naučí detičky udržať si poriadok v pastelkách a farbičkách, je to veselý a elegantný doplnok do každej detskej izbičky. Vydrží skutočne dlho, pretože je z kvalitného masívneho dreva a dieťatko ho bude môcť využívať veľmi, veľmi dlho. Je to naozajstný  a úprimný dar z lásky a veľký pomocník pri učení. Len tak sa vaše deti budú môcť radovať zo skutočných darov, ktoré ste vybrali  pre ich úžitok a sú prejavom vašej lásky k nim.  Ale ten najväčší dar je rodina a to, aby sme boli sami tým najkrajším darom pre svoje dieťatko.

Ďakujem vám z celého srdca za rok 2020, kde sme spoločnými silami a nápadmi vylepšovali veselé pastelkovníčky a za každý jeden nákup v obchodíku. Ste úžasní.

Z celého srdca vám želám krásne a veselé vianočné sviatky

Happy Mums.

Ďalšie články

Detičky, kreslenie a správny úchop.

                                                                               Kreslenie a maľovanie , to je vlastne hra, robená

Menšie oneskorenie objednávok

Vážení zákazníci, v čase od 4. júla do 12. júla čerpám dovolenku a tak všetky objednávky v tomto termíne budú mať miernejšie meškanie.

Ďakujem za pochopenie

Scroll to Top