Príbeh Život Ako začalo Happy Mums

Ako začal príbeh Happy Mums….😊 Všetko to začalo v jeden večer, v máji roku 2018, keď sme si chceli s mojou dcérkou Evelinkou, kresliť. Začali sme hľadať farbičky a pastelky, ktoré máme. Všetky ale boli rozhádzané, a tak sme namiesto kreslenia hľadali, zbierali, strúhali a triedili… A to všetko nám zabralo asi hodinu. Keď sme konečne skončili, nechcelo sa nám už vôbec nič 😊 Na druhý deň som rozmýšľala, ako sa zas nedostať do takejto situácie, a tak som si dala vyrobiť u nášho kamaráta Rasťa

 PRVÝ PASTELKOVNÍK z masívneho dreva. A takto, skoro náhodne, začal môj (náš) príbeh…

Volám sa Lenka, mám 36 rokov a som šťastná manželka a mamina dvoch detí 😊 Moje veselé pastelkovníčky vyrábam pod Vysokými Tatrami, v Spišskej Teplici, kde žijeme. Po skončení školy som pracovala v zahraničí, kde som sa naučila 3 cudzie jazyky. Ďalších 5 rokov som pôsobila v cestovnej kancelárii, mala som možnosť vycestovať a vidieť veľa krásnych krajín…. Milujem more, šport, hudbu, hlavne klavír, a tiež veľmi rada cestujem. ALE… 🙂 Čím som staršia, tým viac inklinujem k tomu, čo je “naše”- slovenské.

Milujem folklór, prírodu, slovenské lesy, a absolútne esenciálne pre môj život a tvorbu sú Vysoké Tatry.

Všetky moje výrobky sú vyrábané a maľované s láskou. Stojaniky slúžia ako edukačná pomôcka a sú vhodné od momentu, kedy dieťatko vezme prvýkrát do rúčky pastelku. Učí detičky správne ukladať farbičky podľa farby, a zároveň si deti rozvíjajú motoriku tým, že pracujú s prštekami- vkladajú a vyberajú. Je to pomocník, ktorý sa snaží udržať poriadok v pastelkách.

Všetky pastelky, budú mať konečne svoje miesto a celá detská izbička sa rozveselí 😊

Kedy vlastne začínajú detičky držať pastelky?

Ceruzku vie dieťa chytiť do ruky niekedy okolo prvých narodenín, trénuje sa koordinácia oko – ruka, oko sleduje ruku kresliacu bodky, čiary a podobne. Dieťa ma radosť z toho, že vidí stopu zanechanú na papieri, ktorú treba určite pochváliť veľkým bozkom 😊)

Okolo 18 až 24 mesiaca robí prvé cielené pokusy o zanechanie stopy.

Medzi 16 až 18 mesiacom sa objavujú prvé skúsenosti s kreslením.
Medzi 2 a 3 rokom začína intenzívne kreslenie. Pohyby sú viacej koordinované. Pastelku dieťa uchopuje do prstov, tzv. hrstičkový úchop. Podieľajú sa na ňom štyri prsty – všetky okrem malíčka.
Medzi 3 až 4 rokompri kreslení prevládajú plynulé pohyby, písacie náčinie drží dieťa v prstoch.
Od 4,5 roka do 5, sa utvrdzuje štipkový úchop, ktorý je nevyhnutný pre písanie a je súčasťou školskej zrelosti dieťatka.
V 5 až 6 roku sa zdokonaľuje v kresbe, začína kresliť príbehy, deje a v kresbe vyjadruje najmä svoj vnútorný svet.

No a veselý pastelkovníček im s veľkou radosťou pomôže rozvíjať ich krásndetský svet pri kreslení aj naďalej… 

Menšie oneskorenie objednávok

Vážení zákazníci, v čase od 4. júla do 12. júla čerpám dovolenku a tak všetky objednávky v tomto termíne budú mať miernejšie meškanie.

Ďakujem za pochopenie

Scroll to Top